ארוחה צמחונית היא אינה מותרות. אוכל צמחוני טבעוני בריא היינו מקובל ואהוב ונשאלת השאלה האם  יכול להיות טעים? עם השקעה וידע אפשר ליצור ארוחה נהדרת ארוחה שכולה צמחונית, שהאוכל שיוגש בה יהיה בריא צמחוני ואפילו מאוד טעים. אידוי, צלייה, טיגון קל ושליקה הן הדרכים הנכונות להכין אוכל בריא תוך שמירה על טעמים נפלאים, עסיסיים ובעלי הערך התזונתי של חומרי הגלם.

השף פרטי יביא אתו אוכל צמחוני בריא,עסיסי ומפתיע המתאים בדיוק לחלומות שלכם ויכין לכם ארוחה צמחונית טעימה ומפנקת.

אוכל בריא צמחוני ניתן להכין רק על ידי שימוש בחומרי גלם בריאים ומזינים, תוך הקפדה שלא להשתמש בשומן רווי, סוכר מעובד וחומרים לא טבעיים אחרים. בישול בריא כולל שימוש בכל אבות המזון במידה נכונה ושמירה על האיזון ביניהם.  אנו שומרים על עקרונות אלה בבישול, משתמשים בחומרי גלם איכותיים בלבד ומתאימים את המנות לצורכי האורחים. במקרים  בהם משתתפים באירוע אנשים עם צורך מיוחד – לדוגמא בעלי רגישות לגלוטן, סוכרתיים, מופחת מלחים ועוד, אנו יוצרים ארוחה מושלמת, טעימה ומיוחדת, ללא פשרות,  המותאמת בדיוק לצרכים אלה.

המוזמנים הצורכים אוכל מיוחד – צמחוני , טבעוני, ללא גלוטן ועוד יופתעו ליהנות מארוחה מלאה טעימה המותאמת במיוחד לצרכים שלם , ללא מגבלות. גם האורחים ה "אחרים" אלה שאינם זקוקים לאוכל מיוחד יהנו מאוד ולא ירגישו כלל בהבדל.

שף פרטי צמחוני- רק מקצועי

הכנת אוכל צמחוני לאירוע, דורשת הרבה יותר מומחיות מאשר הכנת אוכל רגיל. האוכל המוגש לאורחים צריך להיות טעים, מושך ומגרה. שף המכין אוכל צמחוני, צריך מומחיות מיוחדת בחיתוך הירקות, ונתינת טעם מיוחד לירקות באמצעות תיבול נכון. צריך שלכל סלט וסלט יהיה טעם מיוחד שלא יחזור על עצמו. יהיה צורך להשקיע גם בהכנת האורז, והירקות המבושלים, ולמצוא מגוון רעיונות של סוגי תבשילים מירקות. לכן, על שף פרטי צמחוני להיות מנוסה, ולגלות מקצועיות רבה יותר מאשר שף פרטי רגיל.